Haberlervideolar

Gebze Ticaret Odası ve AGRT Derneği İşbirliği ile Deprem Gerçeği Fotoğraf Sergisi

Avrasya Gazete Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından Kocaeli Kültür Turizm İl Müdürlüğü’nde deprem gerçeği fotoğraf, kitap ve gazete arşivi sergisi açıldı. Açılışta sergi ile ilgili bilgi veren AGRT Genel Başkanı İsmail Kahraman, sergide çok önemli bir arşivin yer aldığına dikkat çekti.

Serginin açılışına Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Akif Yılmaz, Kültür Müdürlüğü yetkilileri, Kocaeli sivil toplum örgütleri başkanları ve medya mensupları katıldı. Açılış töreninde başkan Karaosmanoğlu ve milletvekili Akif Yılmaz ile davetliler depremle ilgili anılarını paylaştı. Büyük ilgi gören deprem gerçeği sergisi www.devrialem.tv ve Sakarya TV tarafından canlı yayınlandı.

Başkan Karaosmanoğlu: “Depremden ders alınmalı”

Deprem gerçeği fotoğraf sergisinin açılışında Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma yaparak, “Depremin yıl dönümü dolayısıyla açılan bu sergi çok önemli, serginin açılışını gerçekleştiren İsmail Kahraman’a teşekkür ediyorum. Depremden ders ve ibret almalıyız. Depreme karşı Belediye olarak birçok çalışma yaptık. Bina stoklarımızı gözden geçirdik, kentsel dönüşümler ile depreme dayanıklı binalar üretiyoruz. Önlemlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu. Deprem geçesi yaşadıklarını anlatan Karaosmanoğlu depremi unutmamak ve hatırlamak gerektiğinin altını çizdi.

Milletvekili Akif Yılmaz’dan Önemli Açıklama

Deprem Gerçeği sergisinin açılışına katılarak konuşma yapan Kocaeli Milletvekili Akif Yılmaz, “Deprem üstünden 19 yıl geçse de hala hafızalarda yaşıyor. Depremde yaşadığımız acı olayları dün gibi hatırlıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin Başbakanının devletle ilgili konuşmaları hala kulaklarımızda çınlıyor, büyük sorunlar yaşandı, depreme her zaman hazırlıklı olmazlıyız. Bu konuda devlet millet iş birliği ile depreme karşı ortak çalışmalar yürütülmelidir” dedi. 

Serginin Açılışına Büyük İlgi

Deprem Gerçeği sergisin açılışına Kocaeli bölgesindeki sivil toplum örgütlerinin başkanları büyük ilgi gösterdi. Açılışa Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanı Şahin Yaşlak, Kars Ardahanlılar Vakfı Başkanı Mehmet Irak, Gümüşaneliler Vakfı Başkanı, Türk Hava Kurumu Başkanı, Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı, Kocaeli Turizim Müdürleri yetkilileri, Kocaeli’nin duayen gazetecilerinden İsmet Çiğit, Sakarya Gazeteciler Başkanı Sezai Matur, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Koceali Akçakoca Platformundan Doktor İbrahim Kahraman, Gebze siyasetinin önemli isimlerindem Mahmut Yandık ve Kocaeli bölgesindeki gazeteciler ile davetliler katıldı. Açılışa katılan ilgili ve yetkililerle www.devrialem.tv ve Sakarya TV canlı yayın konuğu olarak deprem ile ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

Asrın en büyük felaketi  olarak tarihe geçen, merkez üssü Kocaeli Gölcük olan Marmara Depremi’nin 19. yıldönümü dolayısı ile 14 Ağustos 2018 tarihinde İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde  depremle  ilgili  hiç bir yerde  sergilenmeyen İlim Kültür Tarih Araştırmaları Merkezi Kütüphanesi’ndeki  depremle ilgili arşivler kamuoyu ile paylaşıldı. 

ETKİNLİK VİDEOSU

“Gebze Ticaret Odası ve AGRT derneği işbirliği ile deprem Gerçeği Fotoğraf Sergisi”

videosunu izlemek için tıklayın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir